KURAL ENGELSİZ YAŞAMBirleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda, Engellilerin Haklarına İlişkin Sözleşme için müzakereler 2000 yılında başlamış ve 13 Aralık 2006 tarihinde kabul edilmiştir.

Engellilerin Haklarına İlişkin Sözleşmeyi imzalayan ülkemiz, 2005 yılında 5378 Sayılı Engelliler Hakkında Kanunu yürürlüğe alarak engelli vatandaşlarımız için yapılan erişilebilirlik çalışmalarına hukuki bir dayanak oluşturmuştur.
Söz konusu gelişmeler doğrultusunda hizmet vermek amacıyla Kural Engelsiz Yaşam kuruldu. Bedensel, görme ve duyma engelli bireylerin, yaşam alanlarına ve verilen hizmetlere erişilebilirliğini sağlamak için, yasal düzenlemeler çerçevesinde çözümler üretip uygulamasını yapan erişilebilirlik firmasıyız…
Bu hedefi kendisine hedef edinerek yıllardır bu alanda proje ve mekân danışmanlığı ve uygulama hizmeti veren uzman kişilerden oluşan ekibimiz Kural Engelsiz Yaşam üst kimliği ile “tüm engelleri aşmak” hedefi ile çalışmalarını yürütür.
Kural Engelsiz Yaşam; “dürüst, ilkeli, kaliteli ve güvenilir Erişilebilirlik”in merkezidir.

Kural Engelsiz Yaşam; misyonu çerçevesinde vizyonunu belirlerken, tüm değerlerine bağlı kalarak sürdürülebilir ticari ve sosyal hayatın liderlerinden olmaya devam edecektir.